Rektörümüzün 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Türk milletinin bağımsızlık uğruna verdiği büyük mücadelenin zaferle sonuçlandığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93’üncü yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kurtuluş ateşinin ülkeyi aydınlattığı, tarihimizin önemli zaferlerinden olan 30 Ağustos, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı en zor koşullarda, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, başta milli mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Prof. Dr. Mahmut DOĞRU

Rektör

Bitlis Eren Üniversitesi
ok
Bitlis Eren Üniversitesi içerik yönetim sisteminin gelişimine katkıda bulunmakta ister misiniz? Bu ekranı sisitem yöneticisi ile paylaşabilir ve sorunun çözümü için katkıda bulunabilirsiniz.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

www.beu.edu.tr

  • Ana Sayfa
  • Duyurular
  • Etkinlik Arşivi

Mevlanayı Anma Programı Düzenlendi

Mehmet Emin Çali, 27.12.2010, 1793 defa okundu.

Bitlis Eren Üniversitesi tarafından 22 Aralık 2010 tarihinde Hz. Mevlana'nın 737. ölüm yıldönümü olan " Şeb-i Arus" anma programı, Adilcevaz Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda düzenlendi.

Bitlis Eren Üniversitesi tarafından 22 Aralık 2010 tarihinde Hz. Mevlana'nın 737. ölüm yıldönümü olan " Şeb-i Arus" anma programı, Adilcevaz Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda düzenlendi.

Mevlana'nın hayatından kısa kesitler içeren slâyt gösterisi ile başlayan konferans; tasavvufi müzik dinletisi, şiir dinletisi ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ömer Demirbağ'ın konuşması ile devam etti. Demirbağ konuşmasında, Mevlana'nın günümüzde yanlış anlaşıldığını, Mesnevi'nin birçok yabancı çevirilerinde sözlerinin çarpıtıldığını ve insanlara yanlış aktarıldığını belirtti. Mevlana'nın bilinmeyen birçok yönünü anlatan Demirbağ, aynı zamanda Mevlana'nın 6 dilde şiir yazan tek İslam âlimi olduğunu söyledi.

Sema gösterisi ile devam eden anma programında, Demirbağ'a plaket takdimi yapıldı. " Şeb-i Arus" Anma Programı hazırlanan kokteylle sona erdi.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı 13000 Merkez/Bitlis     

Tel  : +90 (434) 222 00 00
Fax : +90 (434) 222 01 01

E-Posta: info@beu.edu.tr

Elektronik Dergiler