Bitlis Eren Üniversitesi
ok
Bitlis Eren Üniversitesi içerik yönetim sisteminin gelişimine katkıda bulunmakta ister misiniz? Bu ekranı sisitem yöneticisi ile paylaşabilir ve sorunun çözümü için katkıda bulunabilirsiniz.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

www.beu.edu.tr

  • Ana Sayfa
  • Duyurular
  • Duyuru Arşivi

2011-2012 Eğitim Öğretim Güz Yarıyılında Öğrencilerimiz Kayıt Yenileyerek Ders kaydı yapacaklardır!

Mehmet Emin Çali, 12.09.2011, 7113 defa okundu.

Kayıt Yenileme ve Ders Kaydı Duyurusu İçin Tıklayınız

 

          2011-2012 Eğitim Öğretim Güz Yarıyılında Kayıt Yenileyecek ve Ders kaydı yapacak olan Bütün Öğrencilerin Dikkatine!

 

2011-2012 Eğitim Öğretim Güz Yarıyılı kayıt yenileme işlemlerini ve ders kayıtlarını 12-16 Eylül 2011 tarihleri arasında http://obs.beu.edu.tr internet adresinden yapılacaktır. 

 Ders seçme işlemlerinin sorunsuz yapılabilmesi için aşağıdaki adımlara göre işlem yapılmalı ve uyarılara dikkat edilmelidir!

Birinci Adım: Öğrenciler, http://obs.beu.edu.tr  internet adresine kullanıcı adı ve şifre alanına TC kimlik numaralarını yazarak sisteme giriş yapabilirler. Daha güvenli olabilmesi için şifrelerini değiştirmek isteyen öğrenciler giriş yaptıktan sonra ekrandaki sağ üst köşede kullanıcı işlemleri yazısının üzerine tıklayarak şifrelerini değiştirebilirler.

Uyarı! 1 Kullanıcı adı ve şifrenizle Öğrenci Bilgi Sistemine(http://obs.beu.edu.tr) giriş yaptığınızda;  Yanlış "kullanıcı adı" veya "şifre" uyarısı çıktığında; öncelikle kulanıcı adı ve şifrenizi doğru girdiğinizden emin olun, buna rağmen aynı uyarıyı alıyorsanız, 12 Eylül 2011 tarihinde yoğun veri transferi veya güncellemeden kaynaklandığı düşünülebilir. 12 Eylül 2011 tarihinde sisteme girişte yanlış "kullanıcı adı" veya "şifre" uyarısı çıktığında bir sonraki gün deneyiz.Sonraki günde de aynı uyarıyı alıyorsanız lütfen "Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı" ile iletişim kurunuz.

İkinci Adım: Öğrenciler, sistemden derslerini seçerek, ders seçme işlemi sonunda ders seçme ekranından ne kadar katkı payı veya öğrenim ücreti yatırmaları gerektiğini öğrenebileceklerdir.

 

Üçüncü Adım: Öğrenciler, ders seçme işlemini yaptıktan sonra Türkiyedeki bütün Ziraat Bankası şubelerinden T.C. kimlik numarasını ve ders seçme ekranından öğrendikleri katkı payı veya öğrenim ücretlerini söyleyerek Bitlis Eren Üniversitesinin ilgili hesabına ödemeyi yapmaları gerekmektedir.

Dördüncü Adım: Öğrenciler, katkı payı veya öğrenim ücretlerini yatırdıktan sonra kayıt onayı için 23 Eylül 2011 tarihi mesai bitimine kadar danışmanları ile iletişim kurarak veya yanlarına giderek kayıt onayını gerçekleştirebileceklerdir.

 

Uyarı! 2 Ders seçme işlemi yapılmadan bankaya hiçbir şekilde ödeme yapılmamalıdır. Aksi halde eksik veya fazla ödemeler nedeniyle kayıtlarınızda sorunlar yaşanacaktır.

Ders Ekle/Sil için son gün 23 Eylül 2011 tarihi mesai bitimine kadar olup, bu tarihten sonra ders seçme işlemleri yapılmayacaktır.

Mazereti kabul edilenlerin kayıt yenileme ve ders kayıtları 3 Ekim 2011 ile 7 Ekim 2011 tarihleri arasında yapılacaktır.

Bitlis Eren Üniversitesinde Güz Yarıyılı 19 Eylül 2011 tarihinde başlayacaktır.

Kayıt yenileme işlemlerinizde yaşadığınız sorunlar için önce danışmanlarınızla iletişim kurunuz.

Dikkat! 2011 yılında Bitlis Eren Üniversitesine kayıt olan Öğrencilerin ders kayıtları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca gerçekleştirilecektir.

 

 

Bütün Öğrencilerimize Duyurulur!

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ

Rahva Yerleşkesi Beş Minare Mah. Ahmet Eren Bulvarı 13000 Merkez/Bitlis     

Tel  : +90 (434) 222 00 00
Fax : +90 (434) 222 01 01

E-Posta: info@beu.edu.tr

ozelkalem@beu.edu.tr

Elektronik Dergiler