Rektör Elmastaş, İftarda Depremzede Ailelerle Bir Araya Geldi


Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Bitlis Beşminare KYK Yurdunda misafir edilen depremzedelerle birlikte iftarını açtı.

Rektör Elmastaş, eşi Fatma Elmastaş ile birlikte, BEÜ Yahya Eren Konukevi’nde düzenlenen iftar yemeği öncesinde misafirleri, masalarında tek tek ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

İftar programı Kur'an-ı Kerim okunması ve edilen dualarla başladı. Daha sonra okunan ezan ile oruçlar açıldı.

Üniversite olarak depremin ilk gününden itibaren depremzede vatandaşların yanlarında olduklarını ve acılarını paylaştıklarını söyleyen Elmastaş, "İçimiz buruk olsa da iftarda depremden etkilenen misafirlerimizle bir arada olmanın sevincini yaşıyoruz. Devletimiz ve milletimizle birlikte bu afetin üstesinden geleceğiz inşallah. Ramazan iklimi milletimizin birliktelik ruhuna güç katacak ve bu zor günleri birlikte atlatacağız. Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum” dedi.
Programa, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Bitlis Vali Yardımcısı Mehmet Emre Yıldız, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Ökmen, Bitlis İl Spor Müdürü Bilal Elkatmış, Bitlis Afad Müdürü Erdal Tunçtan, Kızılay Bitlis Şube Başkanı Ali Cengiz, KYK Müdürü Serkan Buhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ferit İzci ve Genel Sekreter Muhammed Sami Belet katıldı.