Sağlık Bilimleri Fakültesi Üniversitemize Hayırlı Olsun 

Bitlis Eren Üniversitesi Bünyesinde Sağlık Bilimleri Fakültesi Açıldı

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı fakülte, enstitü ve yüksekokul kurulması ve kapatılması ile adlarının değiştirilmesine ilişkin karar 04 Mart 2022 Tarihli ve 31768 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararnameye göre; Üniversitemizde fakülteye dönüştürülen Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine devam edecek.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Bitlis Eren Üniversitesinin nicelik ve nitelik açıdan büyüme hedeflerine adım adım yaklaştığını ifade etti. Prof. Dr. Elmastaş, “Fakülte sayımızı 6’ya yükseltmekle birlikte Sağlık Bilimleri Fakültesi’ni Bitlis ilimize ve bölgemize kazandırmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. İlimizin ve bölgemizin sağlık ihtiyaçlarına yönelik bilimsel ve akademik düzeyde çözümler üretmek önceliğimizdir. Yeni kurulan fakültemizin Üniversitemiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Fakültemizin kurulması yönündeki talebimizi uygun gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol Özvar’ın şahsında tüm YÖK Üyelerimize şükranlarımı arz ederim. Bu süreçte vermiş oldukları desteklerden dolayı Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve 25. Dönem Bitlis Milletvekili Sayın Vedat Demiröz’e, Bitlis Milletvekillerimiz Sayın Vahit Kiler ve Sayın Cemal Taşar’a teşekkür ediyorum. İnşallah hedeflerimiz arasında bulunan Tıp Fakültesinin kurulması müjdesini de yakın zamanda, Sayın Cumhurbaşkanımızın takdir ve tensipleriyle Bitlisli hemşerilerimizle paylaşacağız.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Elmastaş, sözlerine devamla, sağlık alanına nitelikli insan kaynağı yetiştirme hedefinde olduklarını ifade ederek, “Ülkemizde sağlık alanında büyük ve önemli yatırımlar yapılmaktadır. Sağlığa duyulan ihtiyaç arttıkça, sağlık alanında nitelikli insan kaynağına duyulan ihtiyaç da günden güne artmaktadır. Üniversitemizde kurulan Sağlık Bilimleri Fakültesi bu alanda nitelikli insan kaynağı yetiştirmek için özenle ve özveriyle çalışacaktır.” dedi.